5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  info@securepro.cz       Doprava a platba       Vše o nákupu       Blog

Jak vybrat digitální diktafon?

Diktafony jsou známá zařízení, často užitečná v různých situacích. Novináři je využívají během konferencí a rozhovorů. Mohou také fungovat jako osobní hlasový zápisník. Kromě toho, jejich využití může být užitečné na univerzitě k záznamu přednášek nebo v podnikání během obchodních jednání. Zařízení tohoto typu se také používá při operacích policie, soukromých detektivů nebo speciálních služeb.

Nicméně, diktafony jsou také často používány pro nepřátelské účely. Mnozí slyšeli o takzvaném "odposlouchávání skandálů", často se vyskytujících v politice nebo průmyslové špionáži. Tyto akce jsou možné ve většině případů díky dobře ukrytým diktafonům. Jejich dominance nad jinými inovativními telekomunikačními systémy tkví v tom, že nevyzařují rádiové vlny, a tak je jejich odhalení velmi obtížné

Trh je velmi bohatý, a tak nabízí řešení, která vám umožní zaznamenávat zvuk bez povšimnutí. To je užitečné v mnoha každodenních situacích, např. v případě nečestného obchodního partnera, zejména pokud jsou na místě obavy ze ztráty majetku společnosti. Kromě toho v mnoha dalších nepříjemných a nebezpečných situacích, kdy jsme oběťmi hrozeb, nám může významným způsobem pomoci diskrétní záznam.

Na co se zaměřir při výběru hlasového záznamníku?

Na trhu dnes dominují digitální diktafony, jejichž velkou výhodou je spolehlivost, malá velikost, velmi snadná správa a sběr záznamů. Digitální diktafony také umožňují uložit spoustu informací a díky energeticky úsporným technologiím s nimi lze dlouhodobě pracovat z napájení akumulátoru nebo baterií.

Nejdůležitější technické a užitečné parametry rekordéru:

Formát záznamu a kvalita zvuku

V současné době většina rekordérů nabízí záznam ve formátech MP3 nebo WMA, které se běžně používají. Pro nejpokročilejší aplikace, záznamové zařízení nahrává ve formátu PCM (WAVE), které nabízí vyšší kvalitu zvuku, než je tomu na CD! Důležitým aspektem je schopnost měnit formát záznamu a stupeň komprese v závislosti na tom, zda uživateli záleží na dosažení nejlepší kvality zvuku nebo na delší době záznamu.

Typ a kapacita paměti

Diktafony používají interní vestavěnou paměť nebo vyměnitelné paměťové karty (nejčastěji jsou to karty microSD / SDHC). Čím vyšší je kapacita, tím lépe, zejména v zařízeních nabízejících nejlepší kvalitu PCM. Nejběžnější jsou diktafony s vestavěnou pamětí o kapacitě 1 až 4 GB, některé z nich mají možnost rozšíření pomocí vyměnitelných karet s kapacitou až 32 GB.

Konstrukce zařízení

Pro diskrétní použití by zařízení mělo být co nejmenší, aniž by se velikost podepsala na ztrátě důležitých parametrů jako je kvalita zvuku nebo pracovní doby na jedno nabití baterie. K dispozici jsou diktafony, které se díky své malé velikosti snadno zamaskují. Další možností je použít diktafon ukrytý ve věcech, které bežně používáme, a diktafon tak při nahrávání nevzbudí pozornost.

Typ a citlivost mikrofonu

Většina diktafonů má vestavěný mikrofon. Mikrofony s vhodně zvolenými vlastnostmi jsou schopny zachytit zvuky konverzace ze vzdálenosti 10-12 metrů. Některé diktafony jsou vybaveny stereofonními mikrofony, díky kterým je zvuk lépe reprodukován a je jasnější. V některých případech je důležitým aspektem také možnost připojení externího mikrofonu.

Typ napájení a pracovní doba

Toto je jeden z nejdůležitějších parametrů zařízení pro záznam zvuku. Je důležité, aby rekordér fungoval co nejdéle na jednu sadu baterií nebo na jedno nabití baterie. Díky použití efektivních a energeticky úsporných řešení můžete u nejlepších produktů dosáhnout pracovních časů desítek až několika set hodin.

Užitečné doplňkové funkce

Moderní digitální technologie dávají prostor mnoha dalším funkcím, díky kterým je práce s diktafony snadnější a efektivnější. Mezi další funkce patří:

Vestavěné hodiny a kalendář

Hodiny a kalendář umožňují konfigurovat plán nahrávání.

Displej

Pokročilejší diktafony mají LCD nebo OLED displej umožňující snadnější konfiguraci parametrů zařízení, správu a prohlížení záznamů.

Aktivace nahrávání detekcí zvuku

Tato funkce vám umožní šetřit paměť a zlepšit následný poslech nahrávek. Nahrávání se spustí automaticky, když úroveň zvuku zachyceného mikrofonem překročí určitou úroveň.

Možnost připojení sluchátek

Tato možnost vám umožní přehrávat nahrávky přímo z rekordéru.

Ochrana přístupu do paměti

V případě specializovaných zařízení je zaručena ochrana před neoprávněným přístupem do paměti diktafonu, šifrování dat a ochranu před změnou (elektronickým podpisem).

Jaké diktafony nabízí SPYobchod?

Spyobchod vám nabízí širokou škálu modelů a typů hlasových záznamníků, z nichž si zajisté vyberete ten pravý pro vaše potřeby.

Jedním z příkladných modelů je Tender voice recorder s hlasovou aktivací, s možností záznamu až 15 hodin. Díky hlasové aktivaci lze tento rekordér skrýt na jakémkoli místě, kde může bezpečně „sledovat“ a zaznamenávat všechny konverzace probíhající během několika dní.

Pozoruhodné je také pero s diktafonem Esonic PCM-008. V režimu hlasové detekce má dlouhou pracovní dobu až 250 dní. Přístroj se vyznačuje štíhlým a elegantním vzhledem. Rekordér zaznamenává až v kvalitě PCM (nekomprimovaný zvukový soubor).

Společnost Spyobchod je dodavatelem vysoce kvalitních diktafonů, které mají velmi dlouhou životnost a také čistý zvuk. V nabídce máme také nejmenší diktafony na trhu, používané především vládou a policií.

Ceny digitálních rekordérů začínají na částce 500 Kč, diktafony v nejlepší třídě mohou stát až několik tisíc. Široká nabídka diktafonů v naší nabídce umožňuje každému vybrat ten správný model pro specifické potřeby.